Ваншколске активности

РТО "Плави Чуперак"

Румски тамбурашки оркестар „Плави чуперак“ најмлађи је у породици тамбурашких оркестара који баштине дугу традицију тамбурашког аматерског музицирања у нашем граду.Стручан и квалитетан рад, обезбеђени просторни и остали неопходни услови за рад оваквог аматерског друштва, довољан су гарант да ће Ваше дете бити у здравом духовном окружењу у коме ће моћи да се развија у складу са својим радом и талентом и касније постане део културног идентитета средине у којој живи. Осим концерата и јавних наступа малог и великог оркестра наш основни задатак је стално омасовљење друштва, посебно школе тамбуре, у коју се могу уписати деца узраста од 8 до 14 година. Старији од 14 година такође се могу уписати у школу тамбуре, у посебну групу, коју ћемо формирати у складу са бројем пријављених кандидата.Гарантујемо Вам да ћете у кратком року, у складу са Вашим могућностима, савладати основну технику свирања и ускоро постати члан великог тамбурашког оркестра.Сви заинтересовани будући чланови РТО "Плави чуперак" могу се јавити на следеће телефоне:

430-923 - стан;
064/1356-158 - мобилни
473-979 и 471-212 - Уметничком руководицу Недељку Патковићу и добити подробније информације.

УПИС ТРАЈЕ БЕЗ ОГРАНИЧЕЊА ПРЕКО ЦЕЛЕ ГОДИНЕ.

ИСТОРИЈАТ ДРУШТВА

РТО "Плави чуперак" почео је са радом новембра месеца 2002.године, а званично је регистрован 11.06.2003.године. Седиште оркестра је у Основној музичкој школи "Теодор - Тоша Андрејевић"у Руми, улица ЈНА број 140.
Стручан и квалитетан рад довели су до брзог омасовљења свих секција друштва, а у првој години постојања велики тамбурашки оркестар је освојио две златне плакете на покрајинском и републичком фестивалу дечјег музичког стваралаштва у Сомбору и Вршцу и ушао у ред најбољих дечјих оркестара у Војводини и Србији што је потврђено 2005. и 2006.године када је оркестар на покрајинском фестивалу дечјег музичког стваралаштва у Новом Бечеју и Сомбору такође освојио златне плакете.Од оснивања до краја 2008. године велики и мали оркестар ће имати укупно 45 јавних наступа (самосталних концерата, заједничких наступа на различитим прославама, годишњицама, наступа на зонским смотрама и фестивалима, гостовањима).

У "Плавом чуперку"
тренутно делују три секције:

-ШКОЛА ТАМБУРЕ,
-МАЛИ ОРКЕСТАР
-ВЕЛИКИ ОРКЕСТАР

Пробе школе тамбуре се одржавају у Културном центру:

понедељком од 17.00 до 20.00 часова,
уторком од 18.00 до 19.00,
средом од 17.00 до 20.00 часова и
оркестарска проба суботом од 11.00 до 13.00 часова

ПРЕДСЕДНИК УПРАВНОГ ОДБОРА, УМЕТНИЧКИ РУКОВОДИЛАЦ И ДИРИГЕНТ ВЕЛИКОГ ТАМБУРАШКОГ ОРКЕСТРА - НЕДЕЉКО ПАТКОВИЋ.
УМЕТНИЧКИ РУКОВОДИЛАЦ - ИВАН АРСИЋ
Особа за контакт:

Недељко Патковић - уметнички руководилац и председник УО друштва.
Адреса : 15 Августа бр.4 улаз А стан 15, 22400 Рума
Тел:
022-430-923 - стан ; 064-1356-158 , КЦ 473-979 фаx, КЦ 471-212
Е-маил: Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели и Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели