Конкурси

Нећу преко везе!

Извор: youth.rs

Уједињене нације су усвајањем Конвенције против корупције 2003. године прогласиле 9. децембар за Међународни дан борбе против корупције. Агенција за борбу против корупције одлучила је да ове године у његовом обележавању учествују и основци и средњошколци који ће представити проблем корупције на свој начин.

ШТА ПОДРАЗУМЕВА НАГРАДНИ КОНКУРС

Довољно је да на тему "НЕЋУ ПРЕКО ВЕЗЕ!" напишеш/сликаш/снимиш/осмислиш свој став, а ми ћемо изабрати:

1. најбољи ЛИТЕРАРНИ РАД (500 - 1600 карактера)

Подели са нама своје мишљење о томе да ли је у реду ако у неким ситуацијама не поштујемо правила? Ако знаш за неке примере када су људи из твоје околине користили познанства, посао који раде или свој утицај да би пре других обавили посао или било шта слично. Наведи примере и своје мишљење о томе? Образложи своје гледиште о томе како млади могу допринети заустављању сличних појава?

2. најбољи ЛИКОВНИ РАД

Уважићемо све начине цртања и бојења, укључујући и цртање у програмима на рачунару (CorelDraw, Microsoft Draw, Open Office Draw...)

3. најбољу АМАТЕРСКУ ФОТОГРАФИЈУ/КРАТКИ ФИЛМ/КАМПАЊУ

У обзир долазе снимци са мобилног телефона, фотоапарата, или аматерске камере. Професионални снимци, фотографије или кампање неће бити узети у

разматрање.

4. најбољи СЛОГАН

Покажи своју креативност у сажетом, духовитом, поучном и занимљивом слогану!

УСЛОВИ КОНКУРСА

* Потребно је да си ученик основне или средње школе на територији Републике Србије.

* Потребно је да у наведеним формама искажеш лично искуство и мишљење о теми и о питањима која сматраш важним за задату тему.

* Придржавај се ограничења у броју речи; користи тип слова ТимесНеwРоман 12, проред 1,5.

* Можеш да конкуришеш само са једним радом.

* Жири ће посебно вредновати оригиналност, конструктиван приступ и лични печат.

КАДА ДА ПОШАЉЕШ РАД

Конкурс ће бити отворен од 21.09. до 5.11.2010. године

КАКО ДА ПОШАЉЕШ РАД

Све радове можеш послати одштампане (хард цопy) или у електронској верзији (DVX или DVD):

- на адресу Агенције за борбу против корупције: Булевар Михаила Пупина број 2, 11070 Нови Београд

- на е-маил Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели . Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити JavaScript да бисте је видели (е-маилом је могуће послати уколико величина снимка не прелази 15 МB (мегабајта).

Обавезно наведи личне податке: име и презиме, адреса, место, годиште, телефон, е-маил и школу!

НАГРАДЕ! :)

Након разматрања свих пристиглих радова који испуњавају услове, жири ће их поделити у две групе: млађи (од И до ВИ разреда основне школе) и старији узраст (од ВИИ разреда основне школе до ИВ разреда средње школе). Биће додељено шест награда, по једна награда у категоријама 1, 2 и 3 у обе групе радова. Награда у категорији 4 (слоган) биће додељена само једној идеји. Награда је годишња претплата на часопис

Национална географија, више информација о часопису на www.nationalgeographic.srbija.com

ВАЖНО!

Најбољи радови биће објављени на сајту Агенције за борбу против корупције www.korupcija.gov.rs (www.acas.rs), док ће победнички слоган бити објављен и на лифлету у бесплатним новинама 24 сата 9. децембра 2010. године.