Школске активности

Радионица

Сваког уторка, око седам часова увече, група малишана окупља се у вртићу како би заједно са онима који их пазе уживали у чарима које носи прављење глинених фигурица.

Осмех краси лица како оних најмлађих тако и оних старијих који су ту да помогну малишанима да својим ручицама обликују све оно што су замислили својим бистрим главицама.

Према речима професорице Љиљане Војводић ове радионице организују се већ дуже време и свако има своје задужење. Неко има задатак да боји, неко да поправи неправилности, а неко да дода ситне детаље. Резултат свега тога је полица пуна најразличитијих фигура од глине. На њој можемо видети шољице, лептире и разне животиње. Најлепши радови шаљу се у Удружење ликовних уметника где се могу и купити по симболичној цени.

Првобитна намера ове радионице је дружење са намлађима чија координација покрета се побољшава, они постају спретнији у раду рукама. У то сам се и сама уверила. Премда су тек први или други разред основне школе успели су да са уживањем направе различите глинене животиње које су ми поносно показали и позвали да их поново посетим. Позвани сте и Ви, а сигурна сам да ћете пожелети да поново дођете кад једном будете видели осмехе на лицима ових малишана.