Најчешће постављана питања

Одабир средње школе свакако је тешка одлука, а попуњавање листе жеља веома стресна ситуација. Погрешан избор образовног профила неке стручне школе  или смера гимназије може вам у знатној мери отежати даље одлуке које ћете донети у вези са вашим образовањем. Како би избегли проблеме и решили недоумице, потребно је да се запитате шта вам доноси одређена средња школа? Шта вам пружа гимназија? Какве су ваше могућности у њој?

• Зашто  да изаберем баш гимназију?
Гимназија вам пружа висока знања из области друштвених и природних наука, тачније то би се могло окарактерисати као општа култура на врло високом, чак завидном нивоу, тако да свако ко има циљ пред собом и мисли да има потенцијала треба да се одлучи за гимназију јер му она касније отвара највише могућности при одабиру факултета. Даље, ово је школа са дугом традицијом. Њу су похађали многи знаменити Румљани, чија имена носе улице нашег града. Будите уверени да ће ваше могућности доћи до изражаја и да ће се ценити у нашој школи.
  • Какав је однос професора према ђацима?
Одувек су постојали професори који не одговарају ђацима, то се не може избећи. Али, нема разлога за бригу. Већина професора у гимназији је максимално коректна и професионална тако да ђаци не би требало да имају проблема са њима сем ако их сами не створе. Однос са ђацима је нешто између другарског и професионалног, ни превише приземан али ни превише озбиљан таман онакав какав је потребан да се оствари добра сарадња и постигне циљ уз обострано разумевање.
  • Да ли је тешко?
Не постоји лака школа у сваком случају, али постоје предмети који вам иду од руке и који вам баш и не „леже“. Мора се учити а професори покушавају да ђацима колико је могуће изађу у сусрет. Тако да би одговор на ово питање био: није тешко ако се учи и ако се ради.
  • Какво је дружење?
У гимназији је (бар из нашег искуства) дружење одлично. Највише томе доприноси потпуно равноправан однос професора према ученицима, тј. нема оних „које више воле“ него су сви једнаки без обзира на то ко су и какви су ученици. Друга ствар која доприноси добром дружењу јесте то што је гимназија мешовита школа, што значи да има и момака и девојака па се тако лепо граде и мушко-женски односи.