Почетак школске 2018/2019. године

ДРАГИ ЂАЦИ

Школска 2018/2019. година почиње у ПОНЕДЕЉАК 03.09.2018. године.

Настава почиње у 08.00 часова. (ПРЕПОДНЕВНА СМЕНА)

Распоред припремне наставе и полагања разредних и поправних испита

Распоред припремне наставе и полагања разредних и поправних испита у августовском испитном року можете преузети ОВДЕ

ОБАВЕШТЕЊЕ-ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ

Моле се ученици који још нису одабрали изборне предмете у првом разреду, да то ураде у што краћем року. Одабрене предмете са својим именом и презименом, ученици треба да пошаљу на мејл школе Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Ученици бирају два предмета. Предмети могу да се замене у следећој школској години. Избор предмета није условљен смером који је ученик уписао.

Понуђени изборни предмети су:

1.Језик, медији и култура

2.Здравље и спорт

3.Примењене науке

4.Уметност и дизајн

Обавештење

Обавештавамо ученике ПРВЕ године да НЕ купују уџбенике до почетка школске године

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ

ПОПУЊАВАЊЕ УПИТНИКА О ИЗБОРНИМ ПРЕДМЕТИМА ЈЕ У

ЧЕТВРТАК 12.07.2018. ГОДИНЕ У 10.00 ЧАСОВА

У ПРОСТОРИЈАМА ГИМНАЗИЈЕ "СТЕВАН ПУЗИЋ" РУМА

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ НАШЕ ШКОЛЕ ЗА 2018/2019 ЗА I РАЗРЕД

• Језик, медији и култура

изборни програм који се реализује у првом и другом разреду гимназије. Циљ учења овог програма је да допринесе унапређивању комуникацијских вештина, развоју медијске културе и усвајању културних образаца који ће ученику омогућити сналажење у савременом свету, изградњу идентитета и даљи професионални развој.

• Здравље и спорт

изборни програм који се реализује у првом и другом разреду гимназије осим за ученике гимназија/ одељења усмерених на спорт. Циљ овог програма је стицање и развијање знања, вештина, ставова и вредности ради очувања и унапређивања здравља и културе телесног вежбања.

• Примењене науке

изборни програм који се учи у свим разредима општег средњег образовања и васпитања у циљу развијања компетенција ученика, посебно писмености – научне и технолошке писмености. У трећем разреду гимназије овај изборни програм се дели на примењене науке усмерене ка медицини и примењене науке усмерене ка техници и технологији.

• Уметност и дизајн

је изборни програм који се учи у свим разредима гимназије а у циљу развијања осетљивости за естетику, креативност, стварање и изражавање у различитим формама и медијима, као и стварање навике за укључивање у уметничке и културне догађаје у заједници.

РЕФОРМА ГИМНАЗИЈЕ

Информације о реформи гимназије и изборним предметима можете преузети овде.

Надамо се да смо вам помогли да се одлучите за изборни предмет, уколико не одговоре на сва питања и недоумице око изборних предмета можете добити у нашој школи у четвртак 12.07.2018. године у 10.00 часова, када ће те и попунити упитнике о изборним предметима.

Поздрав и видимо се